O mnie
Nazywam się Łukasz Misztal. Posiadam tytuł mgr psychologii o specjalności kliniczno–sądowej oraz mgr pedagogiki w zakresie resocjalizacji i profilaktyki społecznej. Ukończyłem szkolenie w zakresie I i II stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR), w Polsce uznanej przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP). Na bieżąco aktualizuje swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach z zakresu tematów związanych z dorosłymi i młodzieżą. Ponadto jestem pedagogiem i terapeutą pedagogicznym. Posiadam ukończone studia podyplomowe w zakresie terapii pedagogicznej, zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki. Wartości, którymi kieruję się w życiu to: wiara w drugiego człowieka – w jego możliwości i umiejętności. Moją największą pasją jest spotkanie z drugim człowiekiem.

Moje zainteresowania zawodowe skupiają się wokół zagadnień związanych z lękiem, konfliktami rodzinnymi, około rozwodowymi, wszelkimi kryzysami osobistymi dorosłych i młodzieży, problemami wychowawczymi i uzależnieniami. Pracuje z osobami posiadającymi niskie poczucie własnej wartości, doświadczającymi różnego rodzaju lęków i zaburzeń oraz przeżywającymi różnego rodzaju kryzysy nie tylko w związku ale także w relacjach z innymi ludźmi, np. w pracy zawodowej: pracodawca – pracownik, w relacjach rodzic – dziecko, mąż – żona, partner – partnerka. Zajmuje się również syndromem wypalenia zawodowego. Każdą osobę, która zwraca się do mnie o pomoc traktuje indywidualnie.
Jak pracuję?
Na co dzień pracuję nad rozwiązaniami z młodzieżą oraz dorosłymi. Twierdzę, że małe zmiany prowadzą do dużych zmian. Uznaję, że każdy ma zasoby – pomagam w ich odnalezieniu – i na ich bazie pomagam szukać rozwiązań tego, co wydaje się trudne. Pracuję z poszanowaniem dla systemu wartości osoby. Na spotkaniach przyglądamy się wspólnie temu, czemu zechcecie się przyjrzeć i temu, czemu przyjrzeć się trudno. Więcej w zakładce: Oferta.
WYKSZTAŁCENIE (w zakresie kwalifikacji do pracy psychologiczno – pedagogicznej)
- Kierunek: Psychologia – uzyskanie tytułu mgr PSYCHOLOGII specjalność: KLINICZNO – SĄDOWA (specjalność obejmuje rozpoznawanie zaburzeń utrudniających prawidłowy rozwój i funkcjonowanie w społeczeństwie, rozpoznawanie osobowości zdrowej i patologicznej, mechanizmów powstawania zaburzeń psychologicznych, w tym dewiacji i zachowań agresywnych, sporządzanie opinii psychologicznych, dysfunkcje systemu rodzinnego, agresja i przemoc w rodzinie, uzależnienia, kryzys rozwodowy, zachowania antyspołeczne członków rodziny).
- Kierunek: Pedagogika – uzyskanie tytułu mgr PEDAGOGIKI specjalność: RESOCJALIZACJA I PROFILAKTYKA SPOŁECZNA (specjalność obejmuje problematykę przestępczości, uzależnień od środków odurzających, różnego rodzaju zachowań dewiacyjnych dorosłych i młodzieży oraz dysfunkcję rodziny).
- Kierunek: TERAPIA PEDAGOGICZNA (oddziaływania na dziecku/nastolatku, które/y przejawia różnego rodzaju nieprawidłowości w rozwoju psychomotorycznym i społecznym w zakresie: emocji, motywacji, nabywania wiedzy i współżycia społecznego) – studia podyplomowe.
- Kierunek: OLIGOFRENOPEDAGOGIKA- (działania rewalidacyjne mające na celu usprawnianie zaburzonych funkcji rozwojowych i intelektualnych) – kurs kwalifikacyjny do pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie.
- Kierunek: WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE (główny cel to przygotowanie nastolatków do podejmowania życiowych decyzji i odpowiedzialnego wypełniania ról w rodzinie) – studia podyplomowe.
- I i II stopień (TSR) TERAPII SKONCENTROWANEJ NA ROZWIĄZANIACH w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Warszawie (CTSR).
- KIERUNEK: EDUKACJA OSÓB Z ZABURZENIAMI ZE SPEKTRUM AUTYZMU.
DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE:
Posiadam dwudziestoletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą w wieku między 14-20 rokiem życia a także doświadczenie z osobami dorosłymi. Doświadczenie z młodzieżą zdobywałem dzięki pracy w Młodzieżowych Ośrodkach Wychowawczych, Socjoterapeutycznych, Szkołach Podstawowych i Ponadpodstawowych. Natomiast doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi zdobywałem na gruncie zagadnień związanych z konfliktami rodzinnymi, małżeńskimi, około rozwodowymi, z ludźmi, którzy znajdowali się w różnego rodzaju kryzysach i doświadczali różnego rodzaju lęków związanych z ich codziennymi problemami.